Choć Polacy coraz chętniej wykonują podstawowe badania kontrolne, to wciąż jedna piąta robi to jedynie raz na kilka lat.
Z nowym rokiem zadbam o zdrowie
Ruch i zdrowe odżywianie receptą na dobre samopoczucie
Z naszego badania wynika, że Polacy są coraz bardziej świadomi zagrożeń wynikających z pędu życia i środowiska, w którym żyją. W świetle deklaracji, wielu z nich podejmuje na co dzień działania mające utrzymać ich w dobrym zdrowiu i samopoczuciu. To pozytywny trend, który zaczął rozwijać się w ostatnim czasie. Wielu z nas zdaje sobie sprawę, że zdrowe nawyki zmniejszają ryzyko poważnych chorób.
Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden
Przychodzi Polak do lekarza…
Największe obawy Polaków
Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne musi zadziać się kilka rzeczy. Przede wszystkim warto na co dzień utrwalać prawidłowe wzorce zdrowego stylu życia. Coraz więcej badań naukowych potwierdza, że to jak jemy, ile śpimy oraz jak radzimy sobie ze stresem, ma zdecydowany wpływ na odporność naszego organizmu, a w konsekwencji uchronienie się przed wystąpieniem wielu dolegliwości. Wyniki badania przeprowadzonego przez Nationale-Nederlanden napawają umiarkowanym optymizmem. Pokazują bowiem, że Polacy są otwarci na zmianę niektórych nawyków i coraz poważniej myślą o profilaktyce.
Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny
4.02 – Światowy Dzień Walki z Rakiem
Badanie zrealizowane zostało na zlecenie Nationale-Nederlanden przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniu 24 stycznia 2020 roku. W ramach badania ilościowego przeprowadzono wywiady przy użyciu techniki CATI, na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków (n=1100).